![](https://assets.plaece.nl/thumb/b67yEw9Me5f9F1CCyLY2IM0BzNt0eIkyJN46-wzUR64/resizing_type:fit/width:960/height:0/gravity:sm/enlarge:0/aHR0cHM6Ly9hc3NldHMucGxhZWNlLm5sL29kcC12dnZub2IvaW1hZ2UvMTItZGUtemFuZGJvZXJfMTgxNjM3Nzg3MC5qcGVn.jpeg)
Hoeve de Zandboer (1926) aan de Hoger Duinen
Hoeve De Zandboer werd rond 1850 gebouwd als ontginningshoeve langs de Goordonksedijk. De Goordonksedijk liep destijds nog door het heidegebeid Hoger Duinen. Dit was het laatste heidegebied in de gemeente Veghel. De naam Hoger Duinen wijst op de stuifduinen die in dit gebied te vinden waren. De Zandboer wijst op het afgraven en mogelijk verkopen van zand dat onder meer werd gebruikt voor de fundering van gebouwen. De huidige boerderij dateert uit 1926.
Deze locatie (nummer 12) maakt onderdeel uit van de Historische wandelroute Mariaheide die is ontwikkeld door Heemkundekring Vehchele.
Locatie
Ook interessant
-
Stoomklompenfabriek (1910) op Dorshout
Stoomklompenfabriek (1910) op DorshoutNCB laan
VeghelErfgoed
-
Vrouwkensberg in de Eerdse Bergen
Vrouwkensberg in de Eerdse BergenEerde
Erfgoed, Bezienswaardigheid
-
Sint-Geertruidehoeve (1900) op Keselaar
Sint-Geertruidehoeve (1900) op KeselaarPastoor Clercxstraat
ZijtaartErfgoed, Bezienswaardigheid
-
Brouwerij De Meibloem (1898) aan de brugge
Brouwerij De Meibloem (1898) aan de bruggeMolentiend 2
ErpErfgoed
-
Hoeve De Hintel (1852) aan de Hintelstraat
Hoeve De Hintel (1852) aan de HintelstraatHintelstraat
MariaheideErfgoed
-
Boerderij Teuwskes (1897) aan de Overakker
Boerderij Teuwskes (1897) aan de OverakkerZeven Eikenlaan
VeghelErfgoed
-
Wachtpost 22 (1872) aan het Duits Lijntje
Wachtpost 22 (1872) aan het Duits LijntjeNieuwe Veldenweg
MariaheideErfgoed